1 O
KLÍČ MIROSLAV

P

2 1

První zápas byl kvalitním obrazem našich možností nerozehrané sestavy. Velkým opakem byl však Tomáš Blaha, který evidentně nezanedbal přípravu, a v zahajovacím utkání vstřelil čtyři branky. V podobné formě se blýskl i Miroslav Klíč, který se stal se dvěma asistencemi a jedním gólem druhou výraznou postavou utkání. Zápas byl od prvních minut v naší režii, než se soupeř v půli utkání vzpamatoval, měli jsme již slušný náskok. Nevyvarovali jsme se však chybám v obrané fázi, a inkasovali jsme zbytečné branky. V líbivém hokeji, s pěknými akcemi na obou stranách tak zápas končil výsledkem 8:5 v náš prospěch.

2

V druhém kole jsme narazili na Tovop, který byl o dost silnější než minulý soupeř. Tovop nastoupil do zápasu s velkými ambicemi, a místy s až nezdravě sebevědomými fanoušky. Nicméně jsme hned v úvodu vstřelili dvě branky a dostali se tak do vedení. Soupeř se však nevzdal a velmi rychle dokázal po našich chybách vyrovnat. Vše vygradovalo až v nepříznivý stav 3:2 pro náš tým. Na situaci však pohotově reagoval Miroslav Klíč, který dokázal vyrovnat a vrátit tak naději v zisk bodů. Veškeré úsilí završil Staňa Sekanina, který dokázal vsítit čtvrtý gól a srazit tak soupeře na kolena.

O

Ve třetím pondělním utkání jsme narazili na tým K&K AUDODOPRAVA, který se nám stal víc než vyrovnaným soupeřem. divácky líbivý hokej, který na obou stranách nabízel pěkné akce prověřil schopnosti našeho mužstva. Na některých hráčích bylo znát, že se dostávají do formy a zápas co zápas předvádějí lepší výkon. Vyrovnané skóre 4:4 se povedlo zvrátit až Staňovi, který pár minut před koncem po sólové akci prostřelil soupeřova golmana a zajistil tak kompletní bodový zisk

O

Čtvrté kolo nás potkal nepříjemný soupeř ZT BOSKO, ve vyrovnaném zápase se na nás podepsala absence některých hráčů, a také nutnost nepravidelného střídání, soupeř se dostával snadněji do šancí, avšak našemu golmanovi se dlouho dařilo držet čisté konto. Zlom přišel až v přesilovce 5:3, kdy se podařilo soupeři skórovat. Po půlce utkání dorazil Staňa Sekanina a střídání se opět  ustálilo. Bohužel soupeř navýšil svoje vedení a nutil nás tak k otevřené hře. Korekce výsledku se nám povedla pouze na 2:1, kdy po asistenci Milana Blahy skóroval Petr Kočvara.

1

Vzhledem k předchozím výsledkům týmu z Kunštátu, jsme chtěli brát páté kolo jako nápravu skóre a zlepšit tak statistiky  branek v tabulce. Bohužel k naší smůle se z časových důvodů nedostavil brankař a musel být zastoupen. Náhrada nebyla nijak nekvalitní, avšak projevila se nesehranost s naším týmem. K tomu všemu se přidal i nízký počet hráčů v kombinaci s naší neschopností trefit vyložené šance a tím jsme dovolili Kunštátu vstřelit čtyři branky. Zápas však skončil bodovým ziskem a poslal náš tým opět do čela tabulky.

O

Do začátku druhého kola jsme vstoupili v čele tabulky a snažili jsme se tedy ze všech sil svoji pozici udržet. Soupeřem se nám stal tým AUTODÍLY BĚLSKÝ, na kterého jsme si dost věřili.. Zápas byl po dlouhou dobu v naší režii, avšak soupeř se dokázal vyhecovat a  srovnat náš gólový náskok. V posledních minutách se naštěstí  k dorážce dostal Jirka Ošlejšek a zlomil tak konečně soupeře s celkovým výsledkem 4:3 v náš prospěch.

1

Zdánlivě nejlehčím zápasem druhého kola PHL měl pro nás být duel s Kunštátem. I přes nevalnou účast jsme si na soupeře věřili, a nastoupili k utkání, ve kterém opět chyběl rozhodčí. Po domluvě se soupeřem jsme však zápas odehráli a po dvou třetinách vedli 3:0. Ke konci utkání jsme však nepochopitelným způsobem provedli sérii školáckých chyb a umožnili tak Kunštátu neuvěřitelnými koncovkami stav korigovat na remízu. Zmohli jsme se ještě na závěrečný nápor, ale Kunštát bránil ze všech sil nabytý bod a skóre se proto neměnilo. Naším úkolem bude tedy příští týden porazit ZT Bosko a zlepšit si tak bodovou bilanci.

O

Dnešní zápas pro nás pro změnu znamenal prohru, po fatálním neúspěchu s Kunštátem jsme s nevalnou sestavou podlehli týmu ZT Bosko. Proti jejich dobře hrající obraně a výbornému brankáři jsme se nedokázali prosadit. Naproti tomu náš soupeř oplýval herní pohodou a s malou dávkou štěstí nám vstřelil v úvodu utkání hned tři branky. Tento nelibý výsledek se ná povedlo pouze kosmeticky upravit do konečné podoby 3:1 v náš neprospěch.

O O

Deváté kolo jsme jako domácí celek uvítali mužstvo TOVOPU, zápas byl pro oba celky důležitý, jelikož pro  vítěze znamenal první příčku v tabulce. Hned po začátku jsme se brankou Zdeňka Trnečky dostali do vedení, bohužel soupeř zanedlouho vyrovnal a začal nás přehrávat. Zápas ke konci dospěl až k výsledku 4:1 v náš neprospěch. V závěrečném snažení dokázal ještě Tom Blaha zkorigovat na 4:2, výsledek byl však konečný. TOVOP byl všeobecně herně lepší a dokázal tak donutit naši oslabenou sestavu ke zbytečným chybám a konečné prohře.

1 O

Poslední zápas druhého kola jsme se střetli s celkem Autodoprava K&K. I přes neoblíbený čas 16:00 jsme se sešli v hojné sestavě a doufali ve zlomení naší střelecké smůly a tím i pokračování nesmyslných proher. Začátek zápasu se bohužel nesl již v tradičním duchu, kdy jsme opět inkasovali rychlé góly a museli tak stahovat náskok soupeře. Podařilo se nám stav korigovat na 2:3. Soupeř však našemu tlaku nepodlehl a dokázal vstřelit další branky. Dopracovali jsme se tak k další prohře 4:6, která se neblaze projeví na naší konečné pozici. Nutno podotknout, že nejslabším článkem celého zápasu byl rozhodčí, který zápas absolutně nezvládal a místy nesmyslnými výroky dokázal nadzvednout z lavičky obě zúčastněná mužstva.

1 1

V jedenáctém a zároveň posledním utkání před vánoční přestávkou, se nám konečně povedlo zlomit střelecké trápení a vrátili jsme se ke kombinační hře, kterou jsme začali hrát v prvních kolech. Autodíly polovinu zápasu odolávaly našemu tlaku a povedlo se jim korigovat naše dvougólové vedení na 2:1. Poté jsme však přidali na aktivitě a soupeře přehráli. Krásnými brankami jsme se dopracovali až ke konečnému výsledku 5:1. Výbornou formu předvedl branař Mira Hrnčíř a také Milan Blaha, který místy zapomínal na ostatní spoluhráče a trápil soupeře střelbou přímo z buly.

O 1

7. ledna nového roku 2008 jsme se setkali se soupeřem TOVOP, který strávil vánoční přestávku na první příčce. Byli jsme odhodláni urvat body za každou cenu a vrátit se tak zpět k bodové vyrovnanosti. Soupeř  hrál pěkný hokej, ale zápas patřil trojici našich Blahů, kteří dohromady získali 7 bodů. Soupeře jsme přehráli zejména naší obranou, a výborně chytající Mira se stal vzadu velkou oporou. Konečný výsledek utkání se zastavil na skóre 5:2 a odvezli jsme si tak krásnou výhru nad jedním z nejlepších týmů v PHL.

O 2

Třinácté utkání ročníku 07/08 jsme nastoupili proti týmu AUTODOPRAVY v neoblíbený čas 16:00. Tato hrací doba koliduje mnohým hráčům s pracovními povinnostmi , a tak jsme první minuty utkání hráli s šesti hráči do pole. Náš stav se však po chvíli doplnil na dvě pětky a začali jsme drtit soupeře, který k zápasu nastoupil bez zahraniční opory a nedokázal se účinně bránit proti naší útočné hře. Zápas ke konci dospěl až ke stavu 7:0, bohužel jsme nedokázali soupeře na konci zápasu uhlídat a zkazili tak našemu golmanovi první letošní nulu.

O O

Vzhledem k tomu, že čtrnáctý zápas nestojí ani za komentář, doplním jen pár podrobností. Utkání proti týmu ZT Bosko jsme katastrofálně nezvládli, a po první půli, kterou jsme dokázali udržet za rozumného stavu 0:1, ztratil náš tým jakoukoliv herní taktiku a začal inkasovat jak pěkné, tak totálně smolné góly a nedokázal se náporu soupeře nijak bránit. Naše rádoby útočné výpady končily přečíslením naší obrany a poté pokořením bezmocného golmana. Soupeř nám v dobré sestavě uštědřil debakl 0:9 a poslal nás tak na z lukrativní pozice až na čtvrté místo tabulky.

O O

Zápas s Kunštátem , ve kterém jediná možná varianta byla urvat body, se značně zdramatizoval už v kabině, ve které se nás sešlo 8 a k tomu jeden branař. Vzhledem k tomu, že jako domácí celek jsme neměli rozhodčího, obětoval se tak Zdenál Trnečka a náš počet se snížil na dva střídající hráče. Zápas tak nebyl nijak lehký, povedlo se nám však vést až 6:0. V půli zápasu si vybral svou chvilku Kunštát a dokázal z naší fyzické unavenosti vytěžit čtyři branky během pár minut. Nenechali jsme se však převálcovat a z posledních sil svoje skóre o dva góly vylepšili, tím jsme zápas definitivně zvrátili na svou stranu a radovali se tak z bodového zisku..

O 2

Vzhledem ke značně vyrovnané tabulce byla výhra v šestnáctém zápase přímo nutností. Hned ze začátku utkání se nám podařilo dostat do vedení a čelit výpadům soupeře. Ten se však nevzdával a několikrát za utkání se mu podařilo skóre vyrovnat. Největší krize však přišla když náš golman nepochopitelným způsobem pustil puk klouzající přes celé kluziště a dodal tak soupeři druhý dech. Na štěstí se nám podařilo reagovat vstřelenou brankou a až na zlomený nos Petra Kočvary dohrát zápas relativně v klidu ke konečnému výsledku 6:4

O 3

Liga se nám pomalu chýlí ke konci, ale tabulka je stále vyrovnaná. Každý zápas tak nucenou výhrou. V sedmnáctém utkání jsme opět narazili na Kunštát a předpokládali jsme, že body urveme. Již tradičně jsme nastoupili proti Kunštátu v nekompletní sestavě a sehráli tak fyzicky náročný zápas. Povedlo se nám však rychle skórovat a dostat tak soupeře pod kontrolu. Kunštát se proti našemu celku nikdy nevzdává a tradičně dokázal v polovině zápasu několika rychlými góly upravit skóre, a donutil nás tak znovu hrát. Našim hráčům se však střelecky dařilo a tím jsme se dopracovali až k jedenácti brankám. Soupeř, který věděl, že je zápas ztracen začal hrát dost nevybíravě a v kombinaci s rozhodčím, který v minulém vzájemném utkání komentoval každý verdikt pískajícího Zdeňka Trnečky, nepoznal ani zakázané uvolnění, natož fauly které byly na obou stranách časté. Celý zápas tak vyústil v menší boxerskou vložku, kterou uvítali zejména fanoušci.

O O

V důležitém osmnáctém zápase jsme si bohužel opět nedokázali poradit s týmem ZT Bosko. Soupeř nás dokázal i v počtu osmi hráčů výborně takticky ubránit a s perfektně chytajícím golmanem úspěšně odolávat našim gólovým pokusům. V našem týmu jsme zasvětili golmanský záskok Ondru Rusa, který zápas zvládl a nebýt naší obranné neschopnosti mohlo být jeho premiérové gólové konto o dost lepší. Podle dalších výsledků v tabulce začíná být naše šance na výborné umístění dost mizivá. Nezbývá než doufat, že týmy nad námi další zápasy prohrají a dají nám tak druhou šanci.

2 3

Výhrou nad TOVOPEM jsme si zajistili opět reálnou možnost urvat první příčku v tabulce, zápas jsme zvládli i s oslabenou obranou, ve které chyběl Standa Sekanina a dokázali odhodlaného soupeře porazit. Příští kolo musíme za každou cenu zvítězit a potěšit tak naše oddané fanoušky.